Dausa

Karpažolė 'Diamond Frost'

(Euphorbia graminea)

Šeima: karpažoliniai (Euphorbiaceae)

Nuostabiai lengvu baltu debesėliu auganti karpažolė tinka ir gėlynui, ir visoms vazoninėms kompozicijoms. Šis trapumo įsikūnijimas džiugina mus žiedais nuo pavasario iki rudens.

Tinka saulėtoms vietoms, smėlingoms dirvoms. Nesupyksta retkarčiais nepalaistyta, labiau bijo dirvos užmirkimo. Auginant vazone, privalomas geras drenažas ir laidus substratas. Geriau derinti su augalais, pakenčiančiais laikinus išdžiūvimus (pvz. pelargonijomis). Kad ir kaip gražiai atrodytų drauge su begonijomis ir lobelijomis, bet geriau kartu nesodinti, jei dažnai išvykstate kelioms dienoms.

Ištverminga daugiametė, dažniausiai auginama kaip vienmetė. 10 zonos augalas, bijo menkiausio šalčio. Rudenį galima įnešti į kambarį, kad dar ilgai mus džiugintų žiedais. Tik tada rizikuojame parsinešti į namus baltasparnių, kurie mėgsta visas karpažoles. Trumpos, tamsios dienos sumenkins žydėjimą, todėl vasaros gale galima pasiruošti naujų augalų kitiems metams. Skinamos nedidelės šakelės, kurios lengvai įsišaknija vandenyje. Pasodinti auginiai laikomi kuo šviesesnėje vietoje.

Vienintelis trūkumas, kad yra nuodinga. Alergiškiems žmonėms reiktų saugotis, kaip ir nuo visų karpažolių. Auginti mažiems vaikams nepasiekiamoje vietoje.